Borussia pewnie pokonuje beniaminka z Paderborn

Borussia Dortmund wygrała 3:0 na własnym boisku z beniaminkiem z Paderborn. Bramki dla Dortmundu zdobyli Pierre-Emerick Aubameyang, Henrikh Mkhitaryan oraz Shinji Kagawa.

Od początku pierwszej połowy Borussia Dortmund chciała udokumentować swoją przewagę, która narastała z każdą minutą, jednak do przerwy nie udało się zdobyć żadnej bramki.

paderborn4Presja klubu z z serca Zagłębia Ruhry nie uległa zmianie i chwilę po przerwie piłkarze czarno-żółtych objęli prowadzenie w 48. minucie, kiedy to po idealnym podaniu Piepaderborn3rre-Emerick’a Aubameyanga strzałem głową bramkarza gości pokonał Hernikh Mkhitaryan. Wynik na 2:0 podwyższył Aubameyang, który wykorzystał świetne dogranie grającego, ze względu na braki kadrowe, nie na swojej pozycji Matthiasa Gintera. Młody piłkarz, zagrał prostopadłą piłkę, do której doszedł Aubameyang i będąc sam na sam z Kruse reprezentant Gabonu nie dał najmniejszych szans golkiperowi z Paderborn.

Wynik meczu na 3:0 ustawił Shinji Kagawa, na dziesięć minut przed końcem gola a asystę przy tym trafieniu zaliczył Henrikh Mkhitaryan.

paderborn2

18.04.2015:

29. Kolejka Bundesligi sezon 2014/15, Signal Iduna Park (Dortmund), godzina 15:30:

Borussia Dortmund 3:0 SC Paderborn (0:0)

BVB:Weidenfeller – Durm, Sokratis, Hummels, Schmelzer (82., Dudziak) – Ginter, Gündogan – Blaszczykowski (75., Kampl), Kagawa, Mkhitaryan  – Aubameyang (85., Immobile)
SC Paderborn 07: Kruse – Heinloth, Rafa Lopez, Hünemeier (82., Ziegler), Hartherz – Koc, Bakalorz, Vrancic, Ouali (57., Rupp) – Lakic (72., Vucinovic), Kachunga
Gole: 1:0 Mkhitaryan (48. minucie, asysta Aubameyang), 2:0 Aubameyang (55. minucie, asysta Ginter), 3:0 Kagawa (80. minucie, Mkhitaryan).
Żółte kartki: Hummels (BVB)
Arbiter: dr. Felix Brych
Widzów: 80667 (komplet)