CASTRO: CIESZYMY SIĘ Z 3 PUNKTÓW

Podopiecznym Thomasa Tuchela, mimo słabej gry, udało się pokonać przed własną publicznością drużynę FC Ingolstadt 1:0. Oto, co do powiedzenia po meczu mieli zawodnicy oraz trener BVB.

Gonzalo Castro: Nie trudno było zauważyć, że w tym meczu byliśmy trochę zmęczeni – zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Spowodowane to było przede wszystkim dużym natężeniem meczów w ostatnich tygodniach. We wczorajszym spotkaniu musieliśmy być skupieni przez pełne 90 minut, ponieważ nasz przeciwnik tego wymagał. Cieszymy się więc bardzo, że udało nam się zdobyć 3 punkty, szczególnie, że graliśmy u siebie. Teraz przed nami przerwa reprezentacyjna, z pewnością pomoże nam to odzyskać trochę sił. To był dla mnie bardzo ważny tydzień, ponieważ oprócz zwycięstw z Lotte i Ingolstadt udało mi się przedłużyć kontrakt z klubem, jestem bardzo szczęśliwy.

Roman Bürki: Ingolstadt zaprezentowało się z bardzo dobrej strony, ciężko było nam wejść w dobry rytm podczas tego meczu. Bramka padła po jednej z kilku dobrych akcji podczas tego meczu, chłopaki wykonali wspaniałą robotę. Nasz styl gry zmienił się w porównaniu do tego, w którym graliśmy w zeszłym roku, muszę przyznać, że odpowiada mi dużo bardziej. Jestem szczęśliwy po wygranej, jeszcze bardziej z tego, że udało nam się nie stracić bramki.

Thomas Tuchel: Przede wszystkim chciałbym pogratulować występu drużynie FC Ingolstadt – zagrali bardzo dobry mecz. Jestem bardzo zadowolony, że po tak intensywnych tygodniach udało nam się wygrać także to spotkanie. Nie możemy zapomnieć jednak, że nie był to z naszej strony występ na najwyższym poziomie, ale istotne są 3 punkty które zdobyliśmy. Naszym głównym problemem w spotkaniu był fakt, że nie potrafiliśmy przenieść gry pod pole karne przeciwnika, dodatkowo dużo razy traciliśmy piłkę. To bardzo ważne, aby mimo słabej gry wygrywać spotkania z zachowaniem czystego konta, dlatego zostałem trenerem tej drużyny – mimo zmęczenia i ciężkich tygodni, wciąż potrafimy wygrywać.