Gorzki smak porażki

Piłkarze Borussii nie kryli rozgoryczenia porażką czy też zdenerwowania. Przedstawiamy opinie Romana Bürkiego oraz Nuriego Sahina na temat ich pojedynku z Bayernem Monachium w Superpucharze Niemiec, który po rzutach karnych zakończył się wynikiem 6:7.

Roman Bürki: Nie powinniśmy pozwolić, by mecz został rozstrzygnięty przez rzuty karne. Jedyną stroną, która grała football w drugiej połowie byliśmy my. Oczywistym jest, że kuriozalne wyrównanie, które miało miejsce w 88. minucie było denerwujące. Wszystko stało się tak szybko. Nie mogę wskazać dokładnie palcem na to, co zrobiliśmy źle. Piłka odbiła się od poprzeczki i spadła na linię a Bayern miał po prostu szczęście, że piłka wpadła do siatki. Asystent wideo orzekł, że wszystko przebiegło zgodnie z przepisami więc tak też musiało być. Jednak jak powiedziałem wcześniej, nie powinniśmy pozwolić na rzuty karne.

Nuri Sahin: Dobrze zaczęliśmy mecz, jednak później nieco zgubiliśmy kierunek. Aczkolwiek nasza gra była dobra aż do przerwy. Później kompletnie zdominowaliśmy drugą połowę. Dlatego też to gorzkie uczucie przegrać mecz. W przypadku drugiego gola przeciwnika, szczerze nie wiem, dlaczego wideo asystent został użyty. Przy obu trafieniach Bayernu naturalnie mieliśmy nadzieję, że decyzja sędziego przysłuży się na naszą korzyść, niestety tak się nie stało. Mamy nowego trenera i nadal musimy się nauczyć jego filozofii, jednak wierzę, że uda się nam przełożyć ją na praktykę całkiem dobrze po przerwie.