Nie byliśmy w stu procentach przygotowani

Marco Reus oraz Roman Buerki wypowiedzieli się na temat meczu, który został rozegrany w Monako. Przedstawiamy także reakcję trenera Borussii Dortmund, Thomasa Tuchela.

Marco Reus: Przez pierwsze 20 do 25 minut nie mieliśmy przyporządkowania. W pierwszej połowie mieliśmy nawet dwie, trzy sytuacje, by strzelić gola, jednak piłka nie została umieszczona w siatce. Potrzebowaliśmy obrony przed szybkimi zawodnikami z Monako. Pierwsza połowa nie była dla nas dobra. Wiedzieliśmy, że musimy zdobyć trzy bramki. Po wyniku 1:3 było już po grze. Nie możemy być zadowoleni z dzisiejszego meczu.

Roman Buerki: Przy bramkach udział miały indywidualne błędy. Nie byliśmy gotowi od pierwszej sekundy. Może byliśmy zbyt skoncentrowani na tym, by zdobyć gole. Monako po szybkim prowadzeniu dostało impuls. Nie byliśmy w stu procentach przygotowani. To było kluczowe. W drugiej połowie daliśmy z siebie wszystko, walczyliśmy, jednak to nie wystarczyło.

Thomas Tuchel: Popełnialiśmy błędy od pierwszej sekundy. Techniczne błędy, pozycyjne błędy, błędy w podawaniu – ciągnęły się za nami całą grę. Dlatego ciężko było nam uzyskać bezpieczną grę. Nie mieliśmy jakości, energii a ponad wszystko nie mieliśmy szczęścia w grze. Odpadliśmy zasłużenie.