Tuchel: Piszczek to profesjonalista

Borussia Dortmund przerwała passę porażek i odnotowała wysokie zwycięstwo na Signal Iduna Park (3:0). Zapraszamy do zapoznania się z pomeczową konferencją prasową trenera BVB.

Thomas Tuchel:

o wydajności swojej drużyny:

Byliśmy skoncentrowani na grze i narzuciliśmy tempo gry. Stworzyliśmy sobie wiele okazji, ale jednocześnie na mało pozwoliliśmy przeciwnikowi. Właśnie dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni. To było w pełni zasłużone zwycięstwo i zwieńczenie bardzo intensywnej fazy. Z wyjątkiem meczu w Darmstadt, byliśmy skoncentrowani na naszych zadaniach i punktowaliśmy w meczach z najlepszymi. Nasi przeciwnicy znajdują się bardzo daleko od naszej bramki, ponieważ jesteśmy ostatnio zdyscyplinowani w obronie. Właśnie tak było w Lidze Mistrzów, podczas meczu z RB Leipzig, a także przeciwko Hercie. Przed nami tydzień przerwy i możemy przyjemnie odetchnąć. Teraz tego potrzebujemy, aby z energią przejść kolejną fazę Pucharu Niemiec i Champions League.

o obecnej formie Łukasza Piszczka i znaczeniu dla BVB:

Gra znakomicie od wielu tygodni, był znaczącym zawodnikiem w meczu z Lipskiem, ale rozegrał tylko jedną połowę z Herthą i nie był gotowy na Darmstadt. Wrócił na spotkanie z Benfiką i znacząco się wyróżniał. Dzisiaj ponownie był silnym ogniwem. To wielki dar, mieć zawodnika z taką osobowością w swoim zespole. Nie ma dnia, w którym nie pojawi się z uśmiechem na ustach w klubie. Łukasz Piszczek jest profesjonalistą, ale jest również bardzo rodzinnym człowiekiem. Mam wrażenie, że czuje się tutaj niezwykle komfortowo. Jest sumienny, prawdziwy wzór do naśladowania. On uosabia wszystkie wartości jakimi kieruje się Borussia Dortmund. Cieszę się, że dzisiaj jest w takim dobrym nastroju i niech tak już zostanie.

o zamkniętej Sudtribune i atmosferze na stadionie:

Atmosfera była trochę dziwna, ale wciąż wspaniała. Myślę, że w drugiej połowie było nam jeszcze łatwiej, ponieważ graliśmy dla naszych kibiców, a nie dla pustej trybuny. Zdobyliśmy dwie bramki po przerwie, udzieliła nam się ta atmosfera. Wielkie słowa uznania dla wszystkich obecnych kibiców. Mam jednak nadzieję, że już nigdy więcej tego nie doświadczymy. Cieszę się, że Sudtribune następnym razem znowu będzie pełna.

o nastrojach panujących w zespole:

Należy zauważyć, że mieliśmy mieszane uczucia po porażce w Lizbonie. W Darmstadt zasłużyliśmy na stratę punktów, ale z Benfiką zagraliśmy bardzo dobrze, a mimo to przegraliśmy. Nastroje się poprawiły, bo odnotowaliśmy kolejne zwycięstwo. Wetknęliśmy nogę między drzwi, ale stać nas na znacznie więcej.